O Nas

Ośrodek rehabilitacji dziennej powstał z myślą o najmłodszych. Świadczymy kompleksową rehabilitację dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego, problemami neurologicznymi, genetycznymi i innymi. Zajmujemy się także wspomaganiem rozwoju dzieci zdrowych – profilaktyką zaburzeń psychoruchowych. Usługi są wykonywane w ramach kontraktu z NFZ a także prywatnie.

Pragnęliśmy stworzyć miejsce przyjazne, komfortowe i bezpieczne dla naszych mały pacjentów. To miejsce tworzą przede wszystkim ludzie-pasjonaci, wysoko wykwalifikowani specjaliści: lekarze, fizjoterapeuci, neurologopedzi, psycholodzy, pedagodzy specjalni i terapeuci zajęciowi.

Założycielka

dr Katarzyna Urban

Fizjoterapeutka z kilkunastoletnią praktyką. Certyfikowane metody: NDT Bobath z rozszerzeniem o kurs Baby, Terapia kranio-sakralna (Upledger CST oraz wg koncepcji biodynamicznej), Kinesiotaping, Terapia manualna stóp,Terapia manualna Ackermann College of Chiropractic Stockholm, FITS (funkcjonalna indywidualna terapia skolioz). Instruktorka noszenia dzieci w chustach wg Akademii Chustonoszenia. Diagnosta i terapeuta stóp (dobór indywidualnych wkładek termoplastycznych – System FORMTHOTICS oraz IGLI).
Studentka czteroletnich studiów Osteopatii w Akademii Osteopatii w Poznaniu.
Wykładowca w Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy.

Tytuł doktora uzyskała broniąc z wyróżnieniem pracy pt. „Oceny wpływu metody NDT-Bobath na symetrię wzorców ruchowych niemowląt z zaburzeniami ośrodkowej koordynacji nerwowej”. Autorka ogólnopolskiego szkolenia dla lekarzy i fizjoterapeutów „Diagnostyka i rehabilitacja niemowląt i dzieci starszych”. Autorka publikacji naukowych, uczestniczka wielu konferencji o tematyce neonatologicznej, neurologicznej i rehabilitacyjnej.

Kadra

Lekarz specjalista rehabilitacji medycznej posiada przygotowanie z zakresu diagnostyki oraz metod usprawniania dzieci z zaburzeniami rozwojowymi. Stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach z zakresu rehabilitacji dzieci z zaburzeniami narządu ruchu.

Fizjoterapeuci. Wszyscy fizjoterapeuci posiadają tytuł magistra oraz doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami psychoruchowymi i deficytami neurologicznymi. Wszyscy są certyfikowanymi terapeutami metody NDT Bobath oraz innych metod terapeutycznych między innymi PNF, Funkcjonalna Terapia Manualna, Terapia Kranio-Sakralna, Kinesiotaping, Theraband, Masaż wg Shantala, Metoda Halliwick, Wielowymiarowa Terapia Manualna Stóp.

Neurologopedzi posiadają wiedzę potwierdzoną certyfikatami z licznych szkoleń i kursów na temat diagnostyki i terapii dziecka w logopedii między innymi: Wczesne wspomaganie rozwoju mowy u dzieci ryzyka z zastosowaniem metody Castillo-Moralesa , Diagnostyka i terapia afazji, Diagnostyka i terapia alalii, Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa, Metoda ruchu rozwijającego wg Weroniki Sherbone, Wczesne wykrywanie autyzmu, Wczesna interwencja, Diagnostyka i terapia dzieci ryzyka.

Psycholog ukończyła kursy i szkolenia z zakresu pracy z dziećmi o zaburzonym rozwoju psychomotorycznym i pomocy jego rodzinie, posiada doświadczenie w pracy z dziećmi.

Muzykoterapeutka holistyczna, pedagog, licencjonowana masażystka misami dźwiękowymi. Na co dzień pracuje z dziećmi prowadząc zajęcia z dźwiękiem, muzyką, ruchem, instrumentami archaicznymi i etnicznymi.

Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress