Home / Stopy

Stopy

Zajmujemy się diagnostyką i terapią funkcjonalną dziecięcych stóp oraz indywidualnym doborem wkładek.

Jeśli zauważacie Państwo, że Wasze dziecko:

  • Koślawi kolana lub stopy,
  • Ustawia stopy do środka lub na zewnątrz,
  • Skarży się na ból w okolicy kończyn dolnych, kurcze łydek,
  • Utyka, często się przewraca, szybko się męczy,
  • „Szura” butami, szybko je niszczy, nierównomiernie ściera podeszwy.

Zapraszamy na wizytę, na której przeprowadzony zostanie wywiad, badanie całej postawy dziecka, badanie podoskopowe stopy tj. ocena stanu stóp i sposobu ich obciążania.

Po szczegółowej diagnostyce zaproponujemy rozwiązanie terapeutyczne – ćwiczenia lub w razie konieczności wkładki. Wkładki, które proponujemy są zawsze indywidualnie dobierane do stopy dziecka. Proponujemy wkładkę FORMTHOTICS JUNIOR lub IGLI JUNIOR.

Dlaczego warto zaopatrzyć małe stopy w takie właśnie wkładki?

Argumentów jest kilka:

  • Apart ruchu rozwija się w ruchu, dlatego też wkładki muszą być miękkie.
  • Uzyskujemy przez to pełne przetoczenie stopy i dajemy możliwość wzmacniania mięśni stóp. Innymi słowy nie „rozleniwiamy” stóp jak ma to miejsce w przypadku wkładek twardych.

Wkładka junior jest tak skonstruowana, aby była równie elastyczna jak stopa jej użytkownika, pozwala na wykonywanie normalnego zakresu ruchów, jednocześnie utrzymując dobrą zwartość strukturalną stopy.

Po postawieniu diagnozy, na tej samej wizycie możemy dobrać wkładkę. Podgrzewamy ją do odpowiedniej temperatury i dopasowujemy do stóp. Następnie, spcjalnymi klinami korygujemy wkładkę tak, aby uzyskać maksymalne, fizjologiczne ustawienie stopy. Osiągamy pełną ruchomość stopy (przetoczenie), ale przy dobrych „doświadczeniach” z podłoża.

Dodatkową zaletą wkładki jest jej termoplastyczność, dająca możliwości kilkakrotnego modelowania wraz ze wzrostem dziecka. Wkładka jest możliwa do zastosowania w każdym pełnym obuwiu dziecięcym w ciągu całego dnia.
Co kilka miesięcy odbywa się wizyta kontrolna, na której (tę sama wkładkę) przegrzewamy i korygujemy. Można to porównać do aparatu na zębach.

Wkładka nie tylko leczy stopy i poprawia chód, ale także wpływa na korekcję całej postawy.

Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress